Pierwsze Mieszkanie – brak limitów

 

Pierwsze Mieszkanie - brak limitówNajważniejszą informacją z konferencji premiera z dnia dzisiejszego (14.03.2023) na temat Programu Pierwsze Mieszkanie i Bezpiecznego Kredytu na 2% jest zapowiedź brak limitów dopłat w pierwszym roku programu 2023!

 

Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ ze wstępnych zapowiedzi ministerstwa oraz na podstawie informacji zawartych w projekcie ustawy zapowiadano limity wg, których z programu Pierwsze Mieszkanie mogłoby skorzystać około 10.000 osób. Byłaby to prawdopodobnie za mała liczba beneficjentów i wówczas nie każdy mógłby otrzymać Bezpieczny Kredyt. Brak limitów w pierwszym roku oznaczałby, że z dopłat do kredytów będzie mógł skorzystać każdy kto spełnia kryteria programu.

 

Limity kwotowe przeznaczone na nowe (oraz istniejące już) kredyty z dopłatami mają wg deklaracji premiera obowiązywać, ale od 2024 roku.

 

—> Więcej o limitach w Programie Pierwsze Mieszkanie

 

Program ma ruszyć zgodnie z pierwotnymi deklaracjami 1 lipca 2023. Na konferencji nie padły żadne nowe informacje na temat kryteriów i warunków programu, które znacząco zmieniłyby kształt programu. Zapraszamy jednak do śledzenia informacji na bieżąco.

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin