Mieszkanie bez wkładu jakie bankiRodzinny Kredyt Mieszkaniowy (dawniej Mieszkanie Bez Wkładu Własnego) – jakie banki?

 

Rodzinne Kredyty Mieszkaniowe są udzielane przez banki komercyjne. W programie Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy bierze udział Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jednakże wnioski kredytowe należy składać w bankach, które uczestniczą w programie.

 

Poniżej lista banków, które podpisały umowę z BGK umożliwiającą udzielanie kredytów zabezpieczonych gwarancją:

 

  1. PKO Bank Polski S.A.
  2. Bank Pekao S.A.
  3. Alior Bank S.A.
  4. BPS S.A.
  5. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
  6. Bank Ochrony Środowiska S.A.
  7. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
  8. Santander Bank Polska S.A.

Aktualizacja 01.03.2023, Źródło: https://www.bgk.pl/osoby-prywatne/mieszkalnictwo/rodzinny-kredyt-mieszkaniowy/#c26582

 

Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi bankami, które są zainteresowane uczestnictwem w programie Rodzinne Kredyty Mieszkaniowe. Lista będzie aktualizowana na bieżąco.

 

Gdzie można złożyć wniosek o kredyt bez wkładu własnego?

 

Proces ubiegania się o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy jest w zasadzie taki sam jak w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego. Wniosek o udzielenie kredytu należy, więc złożyć w banku, który bierze udział w programie lub u pośrednika kredytowego. Podobnie jak w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego można złożyć kilka wniosków o kredyt z gwarancją wkładu własnego jeśli wnioski składane są do kilku banków. Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych ekspertów kredytowych, którzy sprawdzą zdolność kredytową oraz czy spełnione są kryteria programu, a także przeprowadzą przez całą procedurę kredytową. Nasza pomoc jest bezpłatna dla klientów i obsługujemy klientów całej Polsce!

 

Kontakt z Ekspertem Kredytowym — > Kontakt

 

Jak długo trwa rozpatrzenie wniosku o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy?

 

Podobnie jak w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego czas rozpatrywania wniosku o kredyt z gwarancją jest zależny przede wszystkim od samego banku. W niektórych bankach proces może potrwać ok tygodnia, a w innym przypadku około miesiąca. Czasy rozpatrywania wniosku zależą również od aktualnego zainteresowania kredytami hipotecznymi pośród klientów (w czasie wzmożone zainteresowania czasy procesowe się wydłużają), a także od celu kredytu, zabezpieczenia i źródła dochodu. Czas rozpatrywania wniosku o Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy nie powinien być dłuższy niż czas rozpatrywania wniosku o zwykły kredyt hipoteczny.

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin