Program Pierwsze Mieszkanie warunkiPierwsze Mieszkanie – warunki

 

Aby móc skorzystać z Bezpiecznego Kredytu na 2 procent w ramach programu Pierwsze Mieszkanie trzeba spełnić określone warunki. Ostateczną i pełną listę kryteriów dla Programu Pierwsze Mieszkanie poznamy dopiero po uchwaleniu ustawy, na której będzie opierał się program. Poniżej te kryteria, które poznano do tej pory na podstawie deklaracji przedstawicieli ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 

Pierwsze Mieszkanie – kryteria:

 

  • Dla osób poniżej 45 roku życia – warunek ten musi spełniać przynajmniej jeden z wnioskodawców
  • Dla osób nie posiadających aktualnie i w przeszłości żadnej nieruchomości mieszkalnej (mieszkanie lub dom również w ramach spółdzielczego prawa własnościowego ) – warunek ten musi spełniać przynajmniej jeden z wnioskodawców
  • Z Bezpiecznego Kredytu będą mogły skorzystać małżeństwa bez względu na posiadanie dzieci, a w przypadku związków nieformalnych warunkiem będzie posiadanie przynajmniej jednego wspólnego dziecka
  • Posiadanie zdolności kredytowej (sprawdź ją bezpłatnie wcześniej –> Kontakt)
  • W przypadku obcokrajowców dodatkowym warunkiem jest prowadzenie gospodarstwa na terytorium Polski
  • W sytuacji gdy wnioskodawca będzie chciał połączyć program Pierwsze Mieszkanie z programem Mieszkanie Bez Wkładu Własnego (wówczas nie będzie musiał wnosić środków własnych) do spełnienia pozostaną prawdopodobnie osobo kryteria z tego programu (Mieszkanie Bez Wkładu – kryteria)

 

Główne założenia Programu Pierwsze Mieszkanietutaj.

 

Na ten moment brak informacji na temat dodatkowych warunków do spełnienia dla osób, które będą chciałby skorzystać z Programu Pierwsze Mieszkanie i wnioskować o Bezpieczny Kredyt. Jeśli warunki pozostałyby w niezmienionej formie będzie to oznaczało, że z programu będzie mogło skorzystać bardzo wiele osób pod warunkiem posiadania zdolności kredytowej co aktualnie jest największą barierą na drodze do otrzymania kredytu hipotecznego.

 

Według informacji, które poznano do tej pory w programie Pierwsze Mieszkanie ma nie być limitów cenowych dla nieruchomości (ma to miejsce w programie Mieszkanie Bez Wkładu Własnego – limity), a także ma nie być ograniczenia w wielkości metrażu nabywanej nieruchomości.

 

W związku z powyższym bardzo istotne w kwestii możliwości otrzymania Bezpiecznego Kredytu na 2% będą limity roczne udzielanych kredytów. Według zapowiedzi ministerstwa będą one wynosić od 800 mln zł do 1,5 mld zł w danym roku. Przy poprzednim tego typu programie (Mieszkanie dla Młodych) tej wysokości limity w momencie największego zainteresowania programem wyczerpywały się nawet w ciągu kilku dni. Tak było w 2018 roku, ostatnim obowiązywania programu Mieszkanie dla Młodych, gdy w pierwszych dnia stycznia wyczerpała się cała pula 762 mln zł przeznaczona na cały ten rok.

 

UWAGA: Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi zanim ruszy program Pierwsze Mieszkanie i będzie można składać wnioski o Bezpieczne Kredyty. Kluczowym warunkiem otrzymania kredytu będzie posiadanie zdolności kredytowej! Nasi eksperci bezpłatnie sprawdzą to wcześniej i podpowiedzą jak można ją ewentualnie zwiększyć –>Kontakt

 

Aktualizacja 18.12.2022

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin