Mieszkanie na Start – kalkulatorMieszkanie na Start Kalkulator

 

Aktualnie znane są tylko wstępna założenia do programu „Mieszkanie na Start”. Nie wszystko jest jeszcze jasne, a ponadto finalny kształt programu może się jeszcze mocno zmienić. Dlatego też ciężko dzisiaj przewidzieć jak będą wyglądały raty „Kredytów na Start” oraz jak finalnie powinien wyglądać kalkulator dla programu „Mieszkanie na Start”. Brakuje np. podstawowej informacji czy spłata w okresie obowiązywania preferencyjnego oprocentowania będzie odbywała się podobnie jak w przypadku „Bezpiecznego Kredytu 2%” w oparciu o raty malejące czy będą do raty równe.

 

Mieszkanie na Start – założenia kalkulatora

 

Poniżej prezentujemy kalkulator dla programu „Mieszkanie na Start”, który jest próbą symulacji jak mogą wyglądać raty „Kredytów na Start”. Zarówno finalny kształt programu jak i wyliczenia rat mogą się jeszcze mocno zmienić! Ostateczne warunki programu będą dopiero znane po uchwaleniu odpowiedniej ustawy. Kalkulator opiera się na poniższych założeniach:

 

 • preferencyjne oprocentowanie będzie przez pierwsze 10 lat
 • kredyt w okresie pierwszych 10 lat będzie spłacany w ratach malejących, a przez resztę okresu spłaty w ratach równych (analogicznie do „Bezpiecznego Kredytu 2%”)
 • oprocentowanie „Kredytu na Start” w okresie pierwszych 10 lat będzie średnią ważoną oprocentowania kredytu preferencyjnego (z niższym oprocentowaniem) oraz zwykłego kredytu – należy je wpisać samodzielnie (w zwykłym kredycie sugerujemy ok 7%)
 • osobno należy wpisać oprocentowanie kredytu po 10 latach kiedy cały kredyt będzie oprocentowany jak kredyt standardowy

 

Poniżej prezentujemy podane wysokości oprocentowanie „Kredytu na Start”, które znane są dzisiaj. Proszę o wpisanie jego wysokości samodzielnie w rubrykę „kwota kredytu preferencyjna”:

 

 • 1,5% dla gospodarstwa domowego 1-osobowego oraz 2-osobowego
 • 1% dla gospodarstwa domowego 3-osobowego
 • 0,5% dla gospodarstwa domowego 4-osobowego
 • 0% dla gospodarstwa domowego 5-osobowego

 

W przypadku gdy kwota kredytu przekroczy maksymalną możliwą kwotę, która według aktualnych informacji jest uzależniona od ilości osób w gospodarstwie domowym (szczegóły), pozostałą kwotę należy wpisać w polu „pozostała kwota kredytu”.

 

Maksymalna kwota „Kredytu na Start” w zależności od ilości osób w gospodarstwie:

 

 • dla gospodarstwa domowego 1-osobowego200.000zł
 • dla gospodarstwa domowego 2-osobowego400.000zł
 • dla gospodarstwa domowego 3-osobowego450.000zł
 • dla gospodarstwa domowego 4-osobowego500.000zł
 • dla gospodarstwa domowego 5-osobowego600.000zł

 

Przykładowo jeśli do kredytu w kwocie 350.000zł będzie przystępowało gospodarstwo 1 osobowe to wówczas należy wpisać maksymalną kwotę w wysokości 200.000zł w polu „kwota kredytu preferencyjna”, a oprocentowanie w polu „preferencyjne oprocentowanie” w wysokości 1,5%. W polu „pozostała kwota kredytu” należy wpisać pozostałą kwotę kredytu czyli 150.000zł, a oprocentowanie w polu „standardowe oprocentowanie” wartość oprocentowania zwykłego kredytu (sugerujemy ok. 7% w skali roku).

 

Mieszkanie na Start - Kalkulator

 

 

Mieszkanie na Start – wysokość rat

 

Poniżej prezentujemy przykładowe wyliczenia Kredytów na Start naszego kalkulatora dla programu „Mieszkanie na Start”. W wyliczeniach założono oprocentowania zwykłego kredytu hipotecznego na poziomie 7% (oprocentowanie preferencyjnej części zgodnie wysokością oprocentowania dla odpowiedniego gospodarstwa domowego).

 

Przykład 1:

Gospodarstwo 1 osobowe, łączna kwota kredytu 300.000zł z czego 200.000zł to kredyt preferencyjny, a 100.000zł to zwykły kredyt hipoteczny, okres spłaty 30 lat.

Oprocentowanie kredytu – 3,33%, pierwsza rata „Kredytu na Start” – 1666zł (rata malejąca)

 

Przykład 2:

Gospodarstwo 2 osobowe, łączna kwota kredytu 400.000zł w całości jest to kredyt preferencyjny, okres spłaty 30 lat.

Oprocentowanie kredytu – 1,5%, pierwsza rata „Kredytu na Start” – 1611zł (rata malejąca)

 

Przykład 3:

Gospodarstwo 2 osobowe, łączna kwota kredytu 500.000zł z czego 400.000zł to kredyt preferencyjny, a 100.000zł to zwykły kredyt hipoteczny, okres spłaty 30 lat.

Oprocentowanie kredytu – 2,60%, pierwsza rata „Kredytu na Start” – 2472zł (rata malejąca)

 

Przykład 4:

Gospodarstwo 4 osobowe, łączna kwota kredytu 600.000zł z czego 500.000zł to kredyt preferencyjny, a 100.000zł to zwykły kredyt hipoteczny, okres spłaty 30 lat.

Oprocentowanie kredytu – 1,58%, pierwsza rata „Kredytu na Start” – 2458zł (rata malejąca)

 

„Mieszkanie na Start” Kalkulator(plik Excel 105KB)

 

Nota prawna:

Prezentowane wyliczenia służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być traktowane jako oferta, rekomendacja, zaproszenie do zawarcia umowy kredytu ani usługa doradztwa. Kalkulator nie jest oficjalnym narzędziem do wyliczania rat Kredytów na Start ramach Programu Mieszkanie na Start. Przedstawiona wysokość raty kredytu ma charakter wyłącznie przykładowy i uzależniona jest od oferty i decyzji kredytowej danego banku oraz od następujących czynników: okresu kredytowania, marży banku, stopy procentowej i skorzystania z oferty dodatkowej w postaci: karty kredytowej, konta bankowego, produktu inwestycyjnego lub ubezpieczeniowego. Ostateczny kształt oferty kredytowej jest wyłączną decyzją banku, opartą na analizie indywidualnej sytuacji Klienta, dlatego też zaproponowane Klientowi wartość kredytu oraz wysokość raty mogą się różnić od dokonanych obliczeń. W ocenie zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę m.in. dochód wnioskodawcy i stan spłaty jego dotychczasowych zobowiązań. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

 

Bezpłatna konsultacja kredytowa

 

Zanim program ruszy zapraszamy do bezpłatnej konsultacji kredytowej podczas, które nasi eksperci będą w stanie przeliczyć m.in. zdolność kredytową, a po rozpoczęciu programu pomóc z procedurą kredytową. Działamy w całej Polsce i możliwe są również spotkania online.

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin