Koniec przyjmowania wniosków BK2%

Koniec przyjmowania wniosków BK2%

 

W związku z komunikatem Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłoszonym w Biuletynie Informacji Publicznej w dniu 1 stycznia 2024 wstrzymano możliwość rejestracji wniosków o udzielenie Bezpiecznych Kredytów 2% (BK2%) od dnia 02.01.2024 z uwagi osiągnięcie ustawowego limitu wykorzystania środków 90% dla roku 2024 i 75% dla kolejnych lat.

 

Oznacza to, że aktualnie nie można już składać wniosków o udzielenie Bezpiecznego Kredytu 2% w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Część z banków wstrzymało ich przyjmowanie już w grudniu 2023. Ciężko jest na ten moment przewidzieć jaki będzie dalszy los programu Pierwsze Mieszkanie oraz kiedy i na jakich warunkach będzie można ponownie ubiegać się o preferencyjne kredyt hipoteczne.

 

Program Pierwsze Mieszkanie może ponownie ruszyć w 2025 roku (będzie osobna pula środków na ten rok) lub wcześniej gdy zostanie dofinansowany dodatkowymi środkami. Aktualnie pojawiają się jednakże informacje, że program ma być zmieniony zarówno co zasad samego wsparcia jak i kryteriów, które będzie trzeba spełnić (kryterium dochodowe?).

 

Zapraszamy do śledzenie naszego bloga gdzie nowe informacje na ten temat będzie publikowane na bieżąco.

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin