Projekt ustawy

 

8 kwietnia 2024 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji został pojawił się projekt ustawy wprowadzającej nowy instrument mający na celu wsparcie Polaków w zakupie pierwszego mieszkania za kredyt hipoteczny. Nowa nazwa programu to „Kredyt mieszkaniowy #naStart” (pierwotna nazwa Mieszkanie na Start została zastąpiona, bo funkcjonuje już program o tej nazwie).

 

Projekt ustawy – dokument (pdf)

Formularz OSR – dokument (pdf)

 

Zauważalne są pewne różnice między opublikowanym projektem a wstępnymi założeniami, które były wcześniej przedstawiane. Nowością są m.in.  wprowadzenie kryterium powierzchniowego, które będzie miało wpływ na wysokość dostępnych dopłat, oraz ustanowienie limitu wniosków na poziomie 15.000 na każdy kwartał.

 

–> Zaktualizowane szczegóły oraz kryteria programu.

 

Nastąpi również prawdopodobnie zmiana w systemie spłat kredytu – raty nie będą malały. Zaktualizowaliśmy już nasz kalkulator, który obejmuje aktualne zmiany.

 

Zapraszamy do samodzielnego wyliczenia rat kredytu –> Kalkulator Kredyt na Start

 

W założeniach do ustawy przewiduje się, że program ma ruszyć w drugiej połowie 2024 roku. Zapraszamy do śledzenia strony na bieżąco gdzie będą publikowane najnowsze informacje na temat. Osoby zainteresowane programy zapraszamy również do wcześniejszego bezpłatnego sprawdzenia zdolności kredytowej.

 

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin