Gwarantowany Kredyt MieszkaniowyKredyt hipoteczny bez wkładu własnego

 

Podstawowym filarem programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego jest możliwość uzyskania Gwarantowanego Kredytu Mieszkaniowego (GKM). Umożliwia on zakup nieruchomości w całości za kredyt hipoteczny (bez konieczności wnoszenia wkładu własnego). Instytucją, która gwarantuje wkład własny jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jednak kredyt hipoteczny będzie możliwy do uzyskania w banku komercyjnym.

 

Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy (GKM)

 

Filarem programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego jest Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy (GKM), czasami nazywany również Kredytem ze Spłatą Rodzinną. Będzie on umożliwiał uzyskanie kredytu na 100% wartości nieruchomości. Zgodnie z projektem ustawy rządu wysokość kredytu, która jest objęta gwarancją państwa może być maksymalnie w kwocie 100.000zł. Ponadto gwarancja nie może wynosić mniej niż 10% i nie więcej niż 20% wydatków na nieruchomości. Gwarancji udziela Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który z tego tytułu pobierze od kredytobiorcy jednorazową prowizję w wysokości 1% od części gwarantowanego kredytu mieszkaniowego.

 

Po zaciągnięciu Gwarantowanego Kredyt Mieszkaniowego (GKM) można ubiegać się o „spłatę rodzinną”. W przypadku, gdy w okresie spłaty gwarantowanego kredytu mieszkaniowego rodzina kredytobiorcy powiększy się o drugie albo kolejne dziecko możliwa jest spłata 20.000 złotych w przypadku narodzin drugiego dziecka oraz 60.000 złotych w przypadku gdy urodzi się trzecie albo kolejne dziecko.

 

Więcej o założeniach i zaletach  programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego –> Kształt Programu

Więcej o warunkach przystąpienia do programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego –> Warunki Programu

 

W jakim banku można uzyskać Kredyt Hipoteczny Bez Wkładu Własnego?

 

Wniosek o przyznanie kredyt hipotecznego ze spłatą rodzinną (Gwarantowany Kredyt Mieszkaniowy) należy złożyć w banku komercyjnym, który uczestniczy w programie Mieszkanie Bez Wkładu Własnego i który podpisał umowę z BGK.

 

Lista banków gdzie można wnioskować o GKM –> Lista Banków

 

Wniosek można złożyć bezpośrednio w banku lub też poprzez pośrednika kredytu hipotecznego. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi, którzy bezpłatnie sprawdzą możliwości otrzymania takiego kredytu czyli czy spełnione są warunki według ustawy oraz czy jest zdolność kredytowa – KONTAKT.

 

 

Kredyt Bez Wkładu jest droższy?

 

Podstawowym parametrem kredytu hipotecznego, który ma wpływ na koszt kredytu jest jego oprocentowanie. W przypadku poprzednich programów wsparcia w niektórych bankach oprocentowanie było wyższe niż zwykłym kredycie hipotecznym jednakże były to niewielkie różnice. Można było je tłumaczyć większą ilością formalności jakie były po stronie banku w związku z dokumentacją, która musiał być złożona do BGK oraz późniejszą administracją kredytu.

 

Kredyty hipoteczne objęte gwarancją w ramach Mieszkania Bez Wkładu Własnego nie są zwykle droższe od kredytów gdzie wkład własny jest wnoszony z własnych środków z innej przyczyny. Aktualnie zdecydowanie największy wpływ na oprocentowanie kredytu hipotecznego ma wysokość wkładu własnego. Kredyt hipoteczny z minimalnym wkładem własnym w wysokości 10% w każdym banku będzie droższy (wyżej oprocentowany) niż kredyt z 20% wkładem. Dla banku kredyt z większym wkładem własnym jest mniej ryzykowny. Analogicznie sytuacja może wyglądać w przypadku kredytu ze spłatą rodzinną ze wsparciem programu Mieszkanie Bez Wkładu. Może zdarzyć się sytuacja gdzie kredyt z wkładem własnym na poziomie 10% będzie tańszy niż ten bez wkładu własnego.

 

Zapraszamy do śledzenia strony. Jak tylko pojawią się nowe informacje na temat kredytów z gwarancją wkładu własnego to zostaną one tutaj przedstawione.

 

 

 

 

© 2021 Mieszkaniebezwkladu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone | Regulamin strony | Polityka prywatności

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin